Zwiększenie wartości działki

1 września 2020
0 komentarzy

Istnieją różne powody, czemu decydujemy się na zwiększenie wartości naszej działki. Najczęściej można spotkać się z chęcią sprzedania jej po wyższej cenie, a także poprawieniem jej wizerunku i wyglądu.

Jeśli chcemy sprzedać naszą działkę, musimy przede wszystkim dowiedzieć bądź upewnić się, czy grunt jest uzbrojony. Takie rzeczy jak dostęp do wody, gaz, prąd czy kanalizacja niewątpliwie podniosą atrakcyjność i wartość nieruchomości. Możemy samodzielnie sprawdzić, czy działka posiada wszystkie wymienione udogodnienia bądź udać się do dostawcy gazu, prądu czy też wody. W przypadku braku któregokolwiek z mediów powinniśmy wystąpić z wnioskiem o zainstalowanie. Taka inwestycja sprawi, że nasza działka nabierze większej wartości i będzie bardziej konkurencyjna na rynku.

Warto również zainteresować się, czy nasza działka jest objęta Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Dla wielu kupujących jest to ważne, dlatego należy zadbać o tę kwestię. Nie musimy martwić się kosztami związanymi z uzyskaniem warunków zabudowy na daną nieruchomość, ponieważ jest to całkowicie bezpłatne.

Wiele osób decyduje się również na podzielenie działki na mniejsze części – muszą one mieć przynajmniej 3000m2. Wszelkie informacje na ten temat znajdziemy w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, co jest kolejnym argumentem, aby go uzyskać.

Osoby kupujące, podczas szukania potencjalnej działki do nabycia, sugerują się nie tylko ceną, ale także zwracają uwagę na kwestie wizualne. Powinniśmy zadbać przede wszystkim o to, by nie było żadnych nierówności jak dołki czy górki. Warto wynająć specjalistę, który zajmie się wyrównaniem terenu. Klienci preferują płaską powierzchnię, która będzie gotowa od razu do użytku. Warto również zainwestować w ogrodzenie, by jasno wyznaczyć obszar i powierzchnię naszej działki. Dodatkowo takie ogrodzenie, jeśli jest nowe i dobrze wykonane, dodaje atrakcyjności. Zasadzenie roślin jest kwestią indywidualną, nie każdej osobie może spodobać się dobór kwiatów, krzewów czy drzew, jednak powinniśmy zasadzić trawę i zadbać o nią, bo niewątpliwie dobrze wpłynie to na odbiór całego terenu.