W czasie pandemii Polacy chcą mieć ogródek

18 września 2020
0 komentarzy

Pandemia koronawirusa wymusiła na Polakach, aby zostali w domu i jak najmniej wychodzili na zewnątrz. Dla wielu osób stało się to utrapieniem ze względu na mały metraż mieszkania bądź brak balkonu czy też ogródka.

Od marca bieżącego roku Polacy coraz częściej wyszukują mieszkań, które mają dostęp do ogródka, tarasu bądź posiadają przynajmniej przestronny balkon. Liczba zapytań w internecie urosła następująco: 19% o mieszkania z balkonem,  60% z ogrodem i o 63% z tarasem. Pokazuje to jak wiele osób odczuwa negatywne skutki przymusowego spędzania czasu w domu i wykazuje tęsknotę za zielenią. Pójście do parku czy do lasu na spacer stało się trudniejsze, dlatego zaczęto coraz większą uwagę poświęcać temu, aby w najbliższej okolicy znajdowały się tereny zielone.

Konieczność pozostania w mieszkaniach powoduje, że zmieniły się także preferencje pod względem metrażu. Jeszcze do niedawna najczęściej wyszukiwano lokale, których metraż zaczynał się od 40 metrów kwadratowych (mkw). Od momentu wprowadzenia obostrzeń, Polacy coraz częściej szukają w internecie mieszkań, których metraż zaczyna się od 60 mkw. Podobna tendencja występuje w przypadku domów – zaczęto najbardziej interesować się tymi posiadłościami, których metraż wynosi minimum 100 mkw. Wzrosło także zainteresowanie kamperami, przyczepami kempingowymi, a także domkami holenderskimi.

Trudno na razie stwierdzić, czy nowe tendencje utrzymają się i będą dalej aktualne za kilka miesięcy. Szukanie haseł w internecie nie jest jednoznaczne z tym, że zacznie odbywać się coraz więcej transakcji z takimi nieruchomościami. Dopiero za jakiś czas będziemy mogli ocenić, czy zainteresowanie większymi mieszkaniami, które posiadają dodatkowo balkon bądź taras, faktycznie zaczną być bardziej rozchwytywane i częściej kupowane.