Pośrednik niczym szwajcarski scyzoryk

25 listopada 2020
0 komentarzy

Często nie zdajemy sobie sprawy jak wielofunkcyjna jest praca agenta nieruchomości. Sprawa jest prosta, gdy kupujemy gotowe mieszkanie, przekazujemy klucze i możemy już się wprowadzić. Jednak często można spotkać się z różnymi potrzebami klientów, które należałoby spełnić, aby doprowadzić do podpisania umowy.

Agent nieruchomości musi być gotowy na wszelkie prośby, z którymi klienci mogą się do niego zgłosić Od pomocy w zorganizowaniu przeprowadzki, przetransportowaniu mebli, po ubezpieczenie mieszkania. Liczba kontaktów jest na miarę złota w tym wypadku – agent podczas transakcji dba o komfort i potrzeby klientów, którzy często nie wiedzą, do kogo innego zwrócić się o pomoc.

Coraz więcej osób zmienia swoje miejsce zamieszkania nie tylko przeprowadzając się na inną dzielnicę czy do innego miasta, ale także wyjeżdżając za granicę. Mając do czynienia z obcokrajowcami, agent musi sporządzić umowę dwujęzyczną, aby była zrozumiała dla każdej ze stron. Podobnie jest w przypadku najmu – umowa musi być w dwóch wersjach językowych. Dlatego tak ważne jest dla agenta posiadanie kontaktów z tłumaczami, którzy usprawnią cały proces transakcji.

Klienci często zwracają się do agenta również z pytaniem, czy przypadkiem nie zna jakiejś ekipy sprzątającej, która przywróciłaby mieszkanie do porządku. A może ma kontakt do hydraulika, bo jednak zlew się zatyka? A co ze starymi rzeczami, gdzie można je sprzedać? Czy w okolicy są placówki edukacyjne jak szkoła, przedszkole czy żłobek? Są to często spotykane prośby i zapytania, które agenci słyszą podczas przebiegu transakcji. Dobry agent będzie w stanie pomóc klientom na każdej płaszczyźnie, aby byli zadowoleni podczas podpisywania umowy.

Wiele osób może uważać, że powyższe czynności wykraczają poza obowiązki agenta. Jednak zadbanie o każdy szczegół, jakim właśnie jest pomoc klientom w całym procesie sprzedaży bądź nabywania nieruchomości, doprowadza do udanej transakcji i podpisania umowy.