Podniesienie wartości przez home staging

2 lipca 2020
0 komentarzy

Pierwsze wrażenie zdecydowanie jest jednym z najważniejszym elementów podczas kupowania nieruchomości. Warto zadbać o jak najlepsze zaprezentowanie swojego lokalu, aby zachęcał potencjalnego nabywcę do kupienia.

Przede wszystkim należy zadbać o to co jest przed domem: porządek przed wejściu, brak porozrzucanych rzeczy czy też zadbany ogródek to jedne z podstawowych czynników, które decydują o tym jak nasz dom zostanie odebrany. Schludne wejście zachęca do zajrzenia do środka.

Należy przeprowadzić generalne porządki. Kurz na półkach, zacieki na oknach, a także brudna kuchenka odstraszają potencjalnych nabywców. Porządek odgrywa kluczową rolę, bo nikt nie chciałby wprowadzić się do mieszkania, gdzie będzie musiał zacząć od sprzątania po kimś. Pamiętajmy również, aby naprawić drobne usterki, bo taka mała inwestycja skutkuje szybszym sprzedaniem nieruchomości.

Kuchnia i łazienka są niewątpliwie pomieszczeniami, na które najbardziej zwraca się uwagę podczas oglądania domu. Oprócz starannego posprzątania każdego z pomieszczeń, powinniśmy pamiętać także o detalach, takich jak nowa deska klozetowa, naprawa cieknącego prysznica czy uprzątnięcie niepotrzebnych rzeczy z wierzchu jak suszące się ubrania. Podobnie jest w przypadku kuchni: wszystko powinno być starannie wyczyszczone, najlepiej bez zbędnych przedmiotów na wierzchu.

Nie zapominajmy również o świetle, które należy włączyć podczas prezentowania mieszkania, niezależnie od pory roku czy też dnia. Dobrze oświetlone pomieszczenia pozytywnie wpłyną na ocenę potencjalnych kupców.

Powinniśmy pamiętać o detalach, które mogą znacznie zmienić postrzeganie naszego domu. Każdy lokal ma swój unikalny zapach, dlatego zadbajmy o to, aby był on przyjemny i neutralny. Rośliny jak i piękne przedmioty świetnie nadają się do podkreślenia wystroju mieszkania. Pamiętajmy natomiast, aby nie przesadzić z dekoracjami – chaos nie jest wskazany. Ładny wystrój jest kluczem do sukcesu, aby szybko sprzedać swoje mieszkanie.

Służymy doradztwem i doświadczeniem w efektywnym home stagingu Twojej nieruchomości!