Częste błędy w sprzedaży nieruchomości

28 lutego 2020
0 komentarzy

Sprzedając nieruchomość, prywatnie czy z pośrednikiem, narażeni jesteśmy na kilka krytycznych błędów, wpływających na długość sprzedaży lub cenę transakcyjną. Podpowiedmy, jak ich uniknąć.

1. Brak rzetelnej dokumentacji oraz ukrywanie informacji

Stan prawny oraz techniczny nieruchomości stanowią często temat sporu pomiędzy kupującym a sprzedającym w końcowym etapie transakcji lub po dokonaniu transakcji. Może się to wiązać z rękojmiom na rzecz kupującego, z nieprzyjemną odpowiedzialnością finansową lub karną. Każda, nawet z pozoru mało istotna informacja o nieruchomości może stanowić istotny element dla jednej ze stron transakcji.

Gdy do nieruchomości dochodzą zawiłości spadkowe, hipoteka lub niewyjaśniony stan prawny, narażamy się tym samym na długą transakcję lub dodatkowe koszta. W tym przypadku warto zaufać z wiedzy i doświadczenia naszych doradców.

2. Brak przygotowania nieruchomości do sprzedaży

Estetyka to jedna z naszych podstawowych wartości, tak więc czasami pozorne błahostki decydują o pomyślnej transakcji. Nieprzygotowane do sprzedaży nieruchomości, w szczególności mieszkalne to jedna z częstszych przyczyn ciągnących się sprzedaży. Czasami wystawienie mebli lub proste odmalowanie ścian jest w stanie podnieść wartość nieruchomości o kilkadziesiąt procent. Tak więc, pamiętajmy o pierwszym wrażeniu, zapachach i estetyce przy sprzedaży! Nasi agenci zapewnią Ci pełen pakiet doradztwa w tej dziedzinie.

3. Wielu agentów i jedna nieruchomość

Częsty błąd w rozumowaniu sprzedających to zgłoszenie nieruchomości do wielu biur lub pośredników. Najczęściej oferty trafią do tych samych serwisów ogłoszeniowych, z podobnymi zdjęciami oraz różnymi cenami – irytując przy tym potencjalnych nabywców oraz utrudniając im decyzję. Stawiając na jakość, a nie ilość w sprzedaży dotrzemy do odpowiedniej grupy odbiorców, z potencjalnie wyższym zyskiem ze sprzedaży. Oferta na wyłączność daje również więcej korzyści dla sprzedającego. Skontaktuj się z naszymi doradcami, to dowiesz się więcej!

4. Pochopna wycena oraz brak optymalizacji

Wycena nieruchomości to delikatna sztuka balansująca pomiędzy realną ceną transakcyjną, a satysfakcją sprzedającego. Im mniejsza różnica pomiędzy dwoma, tym łatwiejsza sprzedaż. Jednak co gdy jedno lub drugi znacząco od siebie odbiega? Jesteśmy w stanie zmaksymalizować wartość Twojej nieruchomości, dzięki wieloletniej praktyce w remontach i handlu nieruchomościami. Wyjaśnimy Ci wartość Twojej nieruchomości i przewidywany czas sprzedaży – dopasujemy je do Twoich wymagań i potrzeb.